Insurtech Hub Bankasurans Komitesi Temmuz Ayı Oturumu

Insurtech Hub tarafından gerçekleştirilen Bankasurans Komitesi Temmuz ayı oturumu, 8 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıda üyelerimize Siber Güvenlik Komitesi’nin kurulacağı duyuruldu. İlerleyen toplantılarda bu konu ile ilgili çalışmalara yer verileceği belirtildi. Kamu kurumları, finansal ve tıbbi kuruluşlar bilgisayarlarında ve diğer cihazlarda çok büyük miktarda veri toplar, işler ve depolar. Son dönemlerde oluşan bu verilere karşı oluşan siber saldırıları önlemenin önemi gün geçtikçe artıyor. Öncelikle üyelerimizi bu alanda güvende tutmak ve gelişimi sürdürmek için böyle bir girişimde bulunacağı üyelerimize iletildi.

Sigorta sektöründe teknolojinin kullanım alanları analizi akabinde belirlenen kriterler doğrultusunda komite sonunda Insurtech Ödülleri düzenleneceği üyelere duyuruldu ve Insurtech Ödül Töreninin içerikleri sunuldu.

Acerpro’nun desteği ile geliştirilen “Bankasurans.com.tr” web sitesi üyelerimize sunuldu. Sektörde adını duyurmak için zengin içerikleri ile web sitemizde yazarlık adına üyelerimize öncelik hakkı tanındı.

Bankasurans paydaşlarının bir arada olacağı bir platform üzerine konuşuldu. Bankasurans Derneği’nin kurulması hakkında üyelerin olumlu geri dönüşler alındı.

“Sigorta Sektöründe Teknolojilerin Kullanım Alanları” ile ilgili çalışma geliştirilmesi ve sürdürülmesi. Teknolojik ihtiyaç envanter çalışmasından çıkan sonuçların ve üyelerimizin beklentilerinin usecaseler ile birleştirilmesi. Yapay Zeka 101 eğitimlerine katılımcıların davet edilmesi ve Bankasurans.com.tr web sitesinin içeriklerinin sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Insurtech Hub’ın 18 komite üyesinin katılımı ile gerçekleşen Bankasurans Komitesi Temmuz ayı toplantısı kapanış konuşması ve iyi temennilerle tamamlandı.

18 komite üyesi ile gerçekleşen Bankasurans Komitesi Temmuz ayı oturumu, kapanış konuşması ve iyi temennilerle kapatıldı.

Siz de Insurtech Hub Bankasurans Komitesine katılmak ve bankasurans kanalının gelişimine fayda sağlamak için info@insurtech.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Komiteye Katıl