Insurtech Hub Bankasurans Komitesi Haziran Ayı Oturumu (10 Haziran 2021)

Insurtech Hub tarafından düzenlenen Bankasurans Komitesi Haziran ayı oturumu, 10 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantı açılışı ve değerlendirmeleri yapıldıktan sonra Insurtech Hub Program Lideri Ebru Sakine Şevli katılımcılara, Mayıs ayında gerçekleşen toplantı notlarını aktararak komite hakkında gelişmelerden bahsetti.

Bir önceki komitede “Risk Yönetimi Projesi” ile ilgili sunum yapan Yüksel Zengin ve Komite Başkanı Hanife Çilingiroğlu’nun açıklamaları ile, Risk Yönetimi Anket Çalışması katılımcılara sunularak proje için bir sonraki adım değerlendirildi.

Aynı zamanda Insurtech Hub İş Geliştirme uzmanı Mihrican Altunbıçak tarafından hazırlanıp, sunulan Bankasurans sektörüne ait veriler, komite katılımcılarına aktarılarak, değerlendirmeler yapıldı.

Bankasurans Komitesi üyeleri ile sürdürülecek olan “Sigorta Sektöründe Teknolojilerin Kullanım Alanları” ile ilgili çalışma taslağı komite toplantısında sunularak, üyelerin fikirleri alındı.

Blokchain 101, yapay zeka eğitimleri ve Risk Yönetimi Anket çalışmasının ilerletilmesi konuları gelecek aksiyon planına alındı.

Insurtech Hub’ın 22 komite üyesinin katılımı ile gerçekleşen Bankasurans Komitesi Haziran ayı toplantısı kapanış konuşması ve iyi temennilerle tamamlandı.

Siz de Insurtech Hub Bankasurans Komitesine katılmak ve bankasurans kanalının gelişimine fayda sağlamak için info@insurtech.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Komiteye Katıl