Dijital Bankasurans 2015 Zirvesi

Dijital Bankasurans 2015 zirvesi kapılarını Türkiye’den Dünya’ya açıyor.

Sigorta şirketleri, müşterilerini daha fazla elinde tutmak, sadakati artırmak, müşteri kayıplarını önlemek ve farklı branşlarda kolaylıkla poliçe satabilmek amacıyla banka sigortacılığından (bankasurans) yararlanma yoluna gitmişlerdir. Bu bağlamda, bankasurans kanalı sigorta şirketlerinin en büyük dağıtım kanallarından biri haline gelmiştir.

Türkiye’de sigortacılık konusunda yenilikçi çözümler üreten AcerPro, 2015 yılında dijital bankasurans zirvesini gerçekleştirmiştir. Bu zirvede banka ve sigortacılık sektörlerinin gelişmesi ve bu sektörlerde ihtiyaç duyulan teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak çözümler üretmesini sağlamıştır.

AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) eski Başkanı Ramazan Ülger başta olmak üzere, sigorta ve banka sektöründe uzman kişilerin yer aldığı bu zirvede; Türkiye’deki dijital bankasurans, bankasurans da yükselen trendler, bankasurans platformları ve dijital kanallar başlıkları ele alınmıştır.

Dijital Bankasurans Türkiye 2015 Konuşmacıları

Ramazan ÜLGER TSBBaşkanı
Taner AYHAN AnadolubankGenel Müdür Yardımcısı
Ömer Lütfi TAMA Albaraka Türk Katılım BankasıBireysel Ürün Yönetimi Müdürü
Serdar POLAT Türkiye Finans BankasıBankasurans Yöneticisi
Sancar AKCAN Finansbank Kobi SigortacılığıSigorta Yönetimi Müdürü
Serpil GÜNAL Ziraat BankasıBankasurans Yöneticisi
Mine AYHAN Generali SigortaGenel Müdür
Claudio CHIESA Generali SigortaGroup Head of Bancassurance
Cenk TABAKOĞLU Unico SigortaGenel Müdür
Ayhan SİNCEK Katılım EmeklilikGenel Müdür
Fatih ACER AcerProYönetim Kurulu Başkanı
Can KANTAR SigortaMediaPresident
Prof. Dr. Selim YAZICI İstanbul ÜniversitesiAkademisyen

Dijital Bankasurans Türkiye & Global 2015 Sunumları

Claudio Chiesa
Ramazan Ülger
Fatih Acer
AcerPro
AcerPro

Dijital Bankasurans Türkiye & Global 2015 Haberler

23 Ekim 2015
Bankasüransın önlenemez yükselişi!
Banka sigortacılığı, sektörün en önemli dağıtım kanallarından biri olmaya aday. Bizim gibi gelişmekte olan ve henüz sigorta bilincinin yerleşmediği ülkelerde bir süre daha yüz yüze iletişim ile satış yapan acente kanalının liderliğinin süreceği konusunda tüm sektör yöneticileri hemfikir.
20 Nisan 2016
Türkiye Finans Katılım Bankası’nın BankasuransPro ile Yükselişi
AcerPro tarafından hazırlanan online bankasurans platformu BankasuransPro sayesinde, tüm süreçlerini online ve yönetilebilir hale getiren Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB), üretim performansını her geçen gün artırıyor.
24 Mayıs 2016
Sigorta Sektöründe Dijital Çağ; Dijital Bankasurans!
Sigorta sektörü ülkemiz için yeni bir yönteme adım atıyor; Dijital Bankasurans. Ana bankacılık sistemleri ile entegre çalışan sigorta sistemleri sayesinde, sigorta süreci daha teknolojik, daha kolay, daha ölçülebilir olmaya başlıyor.
30 Haziran 2016
SBN Sigorta Bankasurans alanındaki başarısını sürdürdü
Recep Duray: Bankasüransta ilk üçteyiz SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, bankasürans konusunda diğer şirketlerden ayrıştıklarını belirterek, “Sektörde toplam üretimdeki bankasürans payı olarak ilk üçteyiz” dedi.
23 Eylül 2016
Dijital Bankasurans Türkiye 2016 Zirvesi’nin Ön Buluşması Gerçekleştirildi
4 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dijital Bankasurans Türkiye 2016 Zirvesi’nin ön buluşması dün, üniversiteye bağlı Teknopark ‘ta yapıldı. Etkinliğe; AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, TeknoPark Yönetim kurulu Üyesi Prof.Dr. Mesut Güner ve ulusal birçok basın mensupları katıldı.