HAKKIMIZDA

Günümüzde her ne kadar dağıtım kanalı bulunsa da söz konusu sigorta ürünlerinin dağıtım kanalı olduğunda, Bankasuransın yeri çok ayrıcalıklıdır. Global olarak büyük merak uyandıran bankasurans konsepti, müşterilerin ihtiyaçlarını merkeze koyarak hem banka hem de sigorta şirketlerine değer katmaya odaklanan sistemdir.

Bankasurans, 2014 yılında sigortacılık sektörünün %23’ünü oluşturan bir satış kanalıdır. Bankasuransın 5.6 milyar TL’lik üretimi bulunmaktadır. Sadece prim üretimi değil aynı zamanda 1.1 trilyon TL üzerindeki bankacılık faaliyet riskleri ve 16 milyon tüketici riskinin sigortalanması anlamına da gelmektedir.

İstatistiksel olarak da baktığımız zaman, bankasurans sektörü çok daha büyük önem kazanmaktadır.
AcerPro, Bankasurans sektörünün gelişimine katkıda bulunmak amacı ile, alanında uzman banka ve sigorta şirket temsilcilerinin oluşturmuş olduğu tek bilgi kaynak portalı olan www.bankasurans.com.tr sitesini geliştirmiş ve sektörün hizmetine sunmuştur.

AcerPro, 15 yılı aşkın bir süredir, 35+ sigorta şirketini 7 banka ile entegre ederek, bankasurans kanalı aracılığıyla teknolojik açıdan Türkiye’ye ve dünyaya öncülük etmektedir. AcerPro, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde Ar-ge çalışmaları dahilinde, derinlemesine bir çalışma ile bankasurans platformunu geliştirmeye ve yeni inovatif çözümler sunmaya devam ettirmektedir.

Bankasurans konusunda yapılacak daha birçok yenilik olduğunun farkına varan AcerPro, ülkemizde sektörün gelişmesinde faydalı olacak böyle bir etkinlik düzenleyerek, bankasurans sektörünü ileri taşımayı hedeflemektedir.

AcerPro, 2005 yılından bu yana, YTÜ Teknopark’ta online sigortacılık konusunda çözümler üreten yazılım firmasıdır. Sigortacılık konusunda sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirip, kullanım alanlarını arttırmayı hedeflemektedir