Insurtech Hub Bankasurans Komitesi Mayıs Ayı Oturumu
(6 Mayıs 2021)

Insurtech Hub tarafından düzenlenen Bankasurans Komitesi Mayıs ayı oturumu, 6 Mayıs 2021 tarinde gerçekleştirildi.

AcerPro Genel Müdür Yardımcısı Burak Gündüz, Bankasurans’ın dijital dönüşümü, pandemi sürecinin sigorta sektörüne etkisinden ve AcerPro’daki dijital dönüşüm faaliyetlerinden bahsederek, toplantının başlangıcını gerçekleştirmiştir.

Toplantının akışında; hazırlanan envanter çalışmasının sonuçları ve komite üyelerinin beklentileri doğrultusunda, start-up ve teknoloji şirketleri sunumlarını yaptı. Akabinde sunumlara dair soru-cevap gerçekleştirildi.

Sunumlar arasında; Sigorta sektörünün dijital ortama ayak uydurmasını sağlamak ve tüm süreçleri kolay ve hızlı hale getirmek adına geliştirilen robotik süreç otomasyonu katılımcıların bilgisine sunuldu. Aynı zamanda araç ve konfor yönetim hizmetlerinin bir araya gelmesini sağlayan dijital platform üzerine sunum gerçekleştirildi.
Son olarak geçtiğimiz sezon hayata geçen bir teknoloji girişiminin sunmuş olduğu; kurum içi, kurum dışı sigortaları bir araya toparlayıp piyasaya sunan proje hakkındaki sunumunu katılımcılara aktardı.

Toplantı devamında, Komite Başkanı Hanife Çilingiroğlu genel bir sektör değerlendirmesi yaparak, akışı proje önerileri ve değerlendirmelerine bıraktı.

Komite katılımcıları tarafından bankasurans sektörünü bir adım daha ileri taşıyacak proje önerileri sunuldu.

Insurtech Hub’ın 21 komite üyesinin katılımı ile gerçekleşen Bankasurans Komitesi Mayıs ayı toplantısı kapanış konuşması ve iyi temennilerle tamamlandı.

Siz de Insurtech Hub Bankasurans Komitesine katılmak ve bankasurans kanalının gelişimine fayda sağlamak için info@insurtech.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Komiteye Katıl