Paylaş

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın BankasuransPro ile Yükselişi

AcerPro tarafından hazırlanan online bankasurans platformu BankasuransPro sayesinde, tüm süreçlerini online ve yönetilebilir hale getiren Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB), üretim performansını her geçen gün artırıyor.

20 Nisan 2016
20 Nisan 2016

AcerPro tarafından hazırlanan online bankasurans platformu BankasuransPro sayesinde, tüm süreçlerini online ve yönetilebilir hale getiren Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB), üretim performansını her geçen gün artırıyor. 2010 yılından beri BankasuransPro platformunu kullanan TFKB; ana bankacılık sistemi ile entegre çalışan bu sistem aracılığıyla online karşılaştırmalı teklif alma ve poliçeleştirme, offline süreç yönetimi, poliçe yenileme gibi temel sigortacılık işlemlerini gerçekleştirirken, BankasuransPro’nun sağladığı çapraz satış, detaylı raporlama, tahsilat süreci takibi, bankaya özgü olarak hazırlanan özel online ürünlerin satışı gibi özellikler ile de daha verimli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları son teknolojiyi kullanarak yürüten TFKB, hem hız avantajı elde ediyor hem de müşterilerinin memnuniyet oranını arttırıyor.


Rakamsal değerlere bakacak olursak Türkiye Finans, sigorta ürünlerinin satışından elde edilen komisyon gelirleri 2015 yılında 4 milyon TL artış sağladı ve 22,5 milyon TL komisyon geliri sağladı. Çok sayıda ürünü sistem üzerinden online olarak kullanılmasının avantajı ile banka geçen yıla oranla prim üretiminde %8, komisyon gelirlerinde %19 büyüme sağlayan Türkiye Finans, Bireysel Emeklilik Sistemi fon büyüklüğünü ise 102,6 milyon TL’ye ulaştırdı. BES’ten elde edilen aracılık gelirleri ise 2,6 milyon TL seviyelerine ulaştı.

Bankasuranspro’nun avantajlarını ve özelliklerini incelemek için Bankasurans Teknolojileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.