Paylaş

"En Insurtech İnovatif Ürün ve Proje" Ödülü : InsurGateway

“En Insurtech İnovatif Ürün ve Proje” kategorisinde; Tüm sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetlerinin web servislerine tek bir sistem üzerinden ulaşan ve merkezileştiren ilk ve tek açık sigortacılık platformu olan InsurGateway birinciliğe hak kazandı.

19.04.2022
19.04.2022

03 - 05 Mart 2022 tarihlerinde Antalya Pine Beach Belek Hotel'de düzenlenen Türkiye Sigorta Fuarı ve Kongresi, sigortacılık sektörünün en büyük B2B platformu oldu. Bunun yanı sıra kongre ve fuarlara katılım gösterenlere; yeni yatırım alanları, sektörünün yeni teknolojileri ve örnek uygulamaları hakkında konferans, panel ve etkinliklere katılım şansı tanıdı. Bu etkinlik dahilinde InsurTech Hub tarafından sigortacılıkta yapay zeka kullanımından, siber güvenlik çözümlerine kadar her tür sigortaya destek olan teknolojik ürün ve proje değerlendirmeye alındı.

Sigorta sektöründe dijital dönüşümü sürdüren her türlü ürün ve projeyi sektöre tanıtmayı misyon edinen ve Türkiye’deki ilk ve tek insurtech ödül organizasyonu olan “Türkiye Insurtech Ödülleri 2022” 4 Mart 2022’de kazananları duyurdu. Toplamda 100’e yakın başvuru alan bu etkinlikte; dijital dönüşüm sağlayan birçok teknoloji şirketinin başvurularının incelenmesi sonucunda sektörde en inovatif fikirler ve en güncel teknolojiler ile fark yaratarak ödül almaya hak kazandı. “En Insurtech İnovatif Ürün ve Proje” kategorisinde; Turkcell, Sigortapro ve InsurGateway finale kaldı. Tüm sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetlerinin web servislerine tek bir sistem üzerinden ulaşan ve merkezileştiren ilk ve tek açık sigortacılık platformu olan InsurGateway birinciliğe hak kazandı.

Törende en çok dikkat çeken projelerden biri olan InsurGateway açık sigortacılık platformu, sigorta sektöründeki paydaşları entegrasyon sürecinden kurtararak, maliyet ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamayı ve operasyonel maliyetleri azaltıp, daha katma değerli işler üretilmesine, satış süreçleri ve dijital süreçlere daha fazla zaman kalmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Türkiye’de 30’tan fazla sigorta şirketinin online offline ürünlerinin InsurGateway sistemine entegrasyonu sayesinde birçok banka, acente, broker ve diğer sigorta sektörü paydaşlarının dijital kanallar üzerinden kullanımına açılmıştır. Örnek anlatım ile; 10 sigorta şirketinin kasko sigortasını online olarak kullanmak istediğinizde, her bir şirketin web servislerini ayrı ayrı entegre etmek yerine, InsurGateway üzerinden tek bir web servis ile bu şirketlerin ürünlerini satış kanallarına entegre edebilmektedir.

InsurGateway ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bilgi@bankasurans.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.