Paylaş

Dijital Bankasurans Türkiye 2016 Zirvesi’nin Ön Buluşması Gerçekleştirildi

4 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dijital Bankasurans Türkiye 2016 Zirvesi’nin ön buluşması dün, üniversiteye bağlı Teknopark ‘ta yapıldı. Etkinliğe; AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, TeknoPark Yönetim kurulu Üyesi Prof.Dr. Mesut Güner ve ulusal birçok basın mensupları katıldı.

23 Eylül 2016
23 Eylül 2016

4 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dijital Bankasurans Türkiye 2016 Zirvesi’nin ön buluşması dün, üniversiteye bağlı Teknopark ‘ta yapıldı. Etkinliğe; AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, TeknoPark Yönetim kurulu Üyesi Prof.Dr. Mesut Güner ve ulusal birçok basın mensupları katıldı.

on-bulusma-resim-3

Program kahvaltı ve toplantı şeklinde gerçekleştirildi. Davetlilere verilen kahvaltının ardından ilk olarak AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer konuşmasını yaptı. Acer, siber güvenlik, dijital siber güvenlik uygulamaları, alt yapıları ve yeni argede çalışması tamamlanmaya çalışılan ürünleri hakkında kısa bilgilendirmeler ve açıklamalarda bulundu. Dataları korumamız gerektiğinin altını çizen Acer, siber güvenlik konusunun son 10 yılda Türkiye’de de önemli gelişmeler kaydettiğini söyledi.
Fatih Acer konuya örnek olarak Türkiye sınırını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi olayında siber güvenlik konusunun gündeme geldiğini belirterek önemine vurgu yaptı.

Siber otoritesi oluşturuluyor

Acer, günümüzde savaş tekniklerinin de değiştiğini açıklayarak siber savaşların popülerliğine değindi. Siber savaşların aratarak devam edeceğini söyleyen Fatih Acer,” Siber otoritesi oluşturuluyor.Devletimizde elinden geleni yapıp bu konudaki tedbirleri hızla almaya çalışıyor” dedi.

“Yüzde yüz güvenli sistem yoktur”

Bilişim sistemlerinin güvenliği ile ilgili yöneltilen soruya, AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer , “%100 güvenli sistem yoktur. Sistemler geliştirilmiştir, uzmanlar sistemler, geliştirilmeye devam edeceklerdir.” şeklinde cevap verdi. Acerpro’nun da bu konuda çalışmalar yaptığını belirten Acer, firmasının hedefleri arasında yazılım ihracatının olduğunu belirtti. Türkiye’den dünyaya açılacak projelere de ev sahipliği yapmakta olan Acer, konuşmasını sigortacılık ve bilişim sigortasının önemi ve geleceğini betimleyerek sonlandırdı.

“Dünyada 4 bin, Türkiye’de 63 TeknoPark”

Davette, Fatih Acer’den sonra Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mesut Güner söz aldı. Güner, üniversiteden ve TeknoPark faaliyetlerinden, çalışmaların gelişim süreçlerinden bahsederek sözlerine başladı. Geçmişten bugüne büyük gelişme ve değişmelerin yaşandığını belirten Güner; ” Günümüzde, dünyada 4 bin, Türkiye’de ise 63 TeknoPark bulunuyor.” dedi.

“Acerpro’ya Tam destek”

Prof.Dr. Mesut Güner, çalışmalarından ötürü AcerPro ve yeni oluşum olan bünyesindeki bağımsız dijital ajans olma özelliği ile AcerCrea’yı tebrik etti. Acerpro’yu her zaman desteklediklerini söyledi. Firmanın yurtdışı ataklarının devam etmesi gerektiğini vurguladı. Güner, son olarak teşekkür edip konuşmasını sonlandırdı. Etkinlik, basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından son buldu.

Basında:

http://www.takipmedya.com/dijital-bankasurans-turkiye-2016-zirvesi39-nin-on-bulusmasi-gerceklestirildi-3565h.htm