Paylaş

Dijital Bankasurans Türkiye ve Global 2016 Zirvesi Başlıyor

Dijital Bankasurans Türkiye ve Global 2016 Zirvesi başlıyor, Türk Sigorta sektörü Bankasurans ile gelişiyor.

FATİH ACER
15.09.2016
Sosyal Medyada Paylaş

Dijital Bankasurans Türkiye ve Global 2016 Zirvesi başlıyor, Türk Sigorta sektörü Bankasurans ile gelişiyor.

Türkiye banka ve sigorta sektörünün aynı zamanda ilgili devleti aliyenin kıymetli isimlerini bir araya getirerek bankasurans sektörünün ihtiyaçları analiz edip geleceğe taşıyacak Teknoloji ve yöntemlerin konuşulacağı en önemli zirvede konular ve konuşmacılar dikkat çekiyor.

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören Dijital bankasurans Türkiye 2015 Zirvesi türkiyede ilk defa düzenlenmişti. Bu sene ikincisi düzenlenecek olan zirveyi AcerPro bilişim teknolojileri şirketi organize ediyor .

AcerPro neden bu etkinliği yapıyor?

AcerPro, 11 yılı aşkın bir süredir, 35 sigorta şirketini 5 bankaya entegre ederek ve bankasurans sektörünün Türkiye’de ve dünyada teknoloji lideri yazılım şirketidir. Bankasurans sektörünü daha da ileri taşımak için yapılacak daha çok şey olduğunun farkına varan AcerPro, bu konuda daha hızlı ve emin adımlarla yol almak amacıyla geçtiğimiz sene Dijital Bankasurans Türkiye konferansını hayata geçirdi. Başbakan Yardımcısı, Ekonomi Bakanlığı, Hazine, TSB, TBB, TSEV, SBM, yurt içinden ve yurt dışından Bankaların ve Sigorta şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin davetli ve konuşmacılardan oluşan, bu sene yapılacak zirvede Hazine’nin dijitale bakışından global ve dijital bankasuransa, yeni sigorta ürünlerinden, satış modellerinde oluşan değişikliklere, müşteri istatistiklerinden, modern ve en son teknlojilerin nasıl kullanılacağına dair pek çok konu başlığı konuşulacak.

AcerPro Hakkında

AcerPro, 2005 Yılında kurulmuş, Online sigortacılık konusunda çözümler üreten, YTÜ Teknopark’ ta faaliyetlerini yürüten yazılım firmasıdır. Hali hazırda, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Anadolu Bank, Finans Bank ve Vakıf Katılım gibi bankaların Online sigorta platformlarını geliştirmektedir. Sigortacılık konusunda sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirip, kullanım alanlarını arttırmayı hedeflemektedir.

2016 yılı itibaren İsviçre’de de faaliyet göstermeye başlayan ve global teknoloji şirketi olan AcerPro, sigorta şirketleri ile bankaların, brokerların ve acentelerin tüketicilerine daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile yeni teknolojileri kullanarak ve dijital sigorta platformları ve bankasurans platformları geliştirerek Türkiye’de edindiği bu tecrübeyi yurtdışına da taşımayı hedeflemektedir.

Günümüz koşullarına baktığımızda, tüm dünya ulusları gibi biz de dijital çağı yaşıyoruz. Bu çağa adapte olabilmek için de atılması gereken adımları atmak zorundayız. Dijital evrilmenin en ihtiyaç duyulduğu alanlardan biri de şüphesiz, sigorta sektörü. Bugün insanlar her ihtiyacını, internet aracılığıyla çözümleyebilmektedir. Hal böyle olunca, sigorta sektörü bu gelişmelere kayıtsız kalamazdı. Bu alandaki ihtiyacın farkına varmak ve ihtiyacı giderme noktasında sorumluluk almak ise Acerpro olarak bize düştü.

AcerPro olarak, 2005 yılından bu yana ‘Online Sigortacılık’ üzerine çalışmalarımızı son sürat sürdürüyoruz. İhtiyaçlar, zamanla değişiyor ve artıyor tabi ki… Herşeye internet vasıtasıyla ulaşan insanlar, artık sigorta hizmetlerine dair tüm detaylara da ulaşabilmekte. Biz bu alanın iddialı oyuncularından olarak, SigortaPro, GatewayPro, BankasuransPro gibi ürünler geliştirdik.
SigortaPro ile sigorta aracılarına online, hızlı ve karşılaştırmalı olarak sigorta işlemleri için platform sunuyoruz. GatewayPro; Türkiyedeki tüm sigorta şirketlerinin tüm branştaki ürünlerine geçit sistemi üzerinden tek bir web servis altyapısı ile erişilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede arcı kurumlar teknolojilerini geliştirmek istediğinde daha hızlı , güvenilir ve kolay bir şekilde çalışmalarını yürütebileceklerdir. BankasuransPro ile banka kullanıcıları, saniyeler içerisinde karşılaştırmalı olarak birçok sigorta şirketinden teklif alabilir. BankasuransPro sayesinde operasyonel yük minimuma inmektedir.

AcerPro, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde ve TUBİTAK ile Arge çalışmaları kapsamında derinlemesine bir çalışma ile sigorta teknolojilerini geliştirmektedir.

Fatih ACER
Bankasurans Teknolojileri Uzmanı

TÜM YAZILAR