Paylaş

Sigorta Teknolojileri Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi'nde Buluştu!

Türkiye'nin ilk uluslararası sigortacılık fuarı olan Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresinde 30'dan fazla ülkeden, Türk sigorta sektöründe de 20'den fazla güçlü ve öncü firma ile birçok teknoloji firması ile gerçekleştirildi.

05.07.2022
05.07.2022

03 - 05 Mart tarihleri arasında Pine Beach Belek Hotel'de düzenlenen Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi dahilinde gerçekleşen Insurtech Konferansları; sigorta, yapay zeka, blockchain, nesnelerin interneti, akıllı çözümler ve dijital sektöre hitap eden birçok konunun, insurtech oturumlarında sektörün tecrübeli isimlerinin buluştuğu en güncel bilgilerin aktarıldığı ve networking imkanı bulunan en kapsamlı etkinlik olmuştur. 

Türkiye'nin ilk uluslararası sigortacılık fuarı olan Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresinde 30'dan fazla ülkeden, Türk sigorta sektöründe de 20'den fazla güçlü ve öncü firma ile birçok teknoloji firması katılım sağladı. Ayrıca Türkiye'nin eşsiz güzelliklerinin yer aldığı Antalya'da sigorta sektörünün en önemli isimleri ile vakit geçirmek bir yana; bol eğlenceli ve heyecan dolu bir konferans oldu.  

Ana oturumlardan biri olan Insurtech oturumunda sektörde dijital dönüşümü geliştiren birbirinden değerli yerel ve küresel konuşmacılara yer verildi. Aynı zamanda ziyaretçiler insurtech holünde yer alan insurtech start-up larının; proje ve ürünlerini yakından inceleme, detaylı bilgi alma ve networking imkanı yakalama fırsatı elde ettiler. Sigortacılıkta yapay zeka kullanımından hasar çözümlerine kadar her türlü olanağa kolay erişim hakkı alınabilen bu etkinlikte Türkiye'deki “ilk ve tek” Insurtech Ödülleri de yapılmıştır. 

Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi dahilinde düzenlenen Insurtech Konferansları 2022'nin konuşmacıları ve konuları şu şekildedir: 

Dijital Çözüm Platformları Oturumu 

Sigorta Sektöründe satış gücü yönetiminden bahseden Ekmob Kurucu Ortağı Sunay Şener , Insurtech Hub program lideri Ebru Sakine Şevli, Binah AI şirketinde Vp uluslararası satıştan sorumlu Alon Shem-Tov, Lumnion müdür yardımcısı Ege Demirhan,  AffinityBox genel müdürü Burak Gündüz ve Actimi & Dijital Dönüşüm Derneği Kurucusu Murat Kaya konuşmacı olarak yer aldı. 

Insurtech'ler İle Geleceğe Hazır Mısınız? Oturumu 

Teknoparkların sigorta sektöründeki etkisinden bahseden Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman ve Tazi AI Yapay Zeka Çözümleri Direktörü Akif Güneş konuşmacı olarak yer aldı. 

Global Bakış Açısıyla Insurtech Trendleri Oturumu 

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Fintech İstanbul Kurucusu Prof. Dr. Selim Yazıcı,  SeaTech Direktörü Servet Gerçek, Insurtech Hartford Kurucusu ve Global Teknoloji İnovasyonu Başkanı Stacey Brown ve Insurtech Hub İsrail CEO’su Kobi Bendelak konuşmacı olarak yer aldı. 

Siber Güvenlik Sigortaları Oturumu 

Avanade Veri Koruma Kıdemli Müdürü Onur Korucu, SecureWay CEO’su Can Tarakçı, Govern ID kurucusu Mustafa Özçakır ve Nart İcra Kurulu Üyesi Erdem Altın konuşmacı olarak yer aldı. 

Ana oturum salonunda gerçekleşen Dijital Sigortacılık Panelinde ise Doğan Trend Sigorta CEO’su Şenol Ortaç, Hürriyet’te Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erhan Acar, SBM Bilişim Kurulu Başkanı Berk Bacakoğlu,  Doğan Trend Sigorta CEO’su Şenol Ortaç, Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen ve Quick Sigorta CDO’su Pınar Güzey gibi sektörde tecrübeli ve tanınan isimler konuşmacı olarak yer aldı.