Paylaş

"En Insurtech Banka" Ödülü: Anadolubank

Sektörde en dijital Banka olan AnadoluBank, kredi risklerini ve olası teminat yetersizliği senaryolarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş olan Anadolu Bank Sigorta Botu Projesi ile birinciliğe hak kazandı!

19.04.2022
19.04.2022

Sigorta sektöründe dijital dönüşümü sürdüren her türlü ürün ve projeyi sektöre tanıtmayı misyon edinen ve Türkiye’deki ilk ve tek insurtech ödül organizasyonu olan “Türkiye Insurtech Ödülleri 2022” 4 Mart 2022’de kazananları duyurdu. 03 - 05 Mart 2022 tarihlerinde Antalya Pine Beach Belek Hotel'de düzenlenen Türkiye Sigorta Fuarı ve Kongresi dahilinde gerçekleşen bu etkinlikte; toplamda 100’e yakın başvuru alan bu alındı.  En Insurtech Banka, en Insurtech Broker, en Insurtech Sigorta Şirketi gibi alanlarda da başvuruların alınması ile sektörde dijital dönüşüm sağlayan birçok paydaş değerlendirildi. En inovatif fikirler ve en güncel teknolojiler ile fark yaratan AnadoluBank “En Insurtech Banka” ödülünü almaya hak kazandı. Sektörde en dijital Banka olan AnadoluBank, kredi risklerini ve olası teminat yetersizliği senaryolarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş olan Anadolu Bank Sigorta Botu Projesi ile birinciliğe hak kazandı!

Sigorta Botu, kredili çalışılan Ticari müşterilerin kredi risklerini ve teminat yetersizliği senaryolarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş bir üründür. Sektör uygulamalarında poliçe firmanın toplam kredi limitleri üzerinden oluşturulurken, Sigorta Botu’nda, kredi limiti üzerinden değil her riske giriş anında risk tutarı üzerinden poliçe düzenlenmektedir. Farklı risk paket alternatifleri içinden müşteri özelinde seçim yapılabilmektedir. Her yeni riske girişte otomatik zeyil ile teminat açığı kapatılmaktadır. Müşterinin seçtiği paket kapsamında, riskler 3 yıl boyunca otomatik olarak teminat altına alınmaya devam eder.

Aynı zamanda Anadolu Bank Sigorta Platformu Projesi de finalistler arasına girdi. Anadolubank Sigorta Platformu ile Elementer ve Hayat branşında hizmet veren çok sayıda sigorta şirketi ile sağladıkları sistem entegrasyonlarını tek bir çatı altında topluyorlar. Sigorta Platformu ile yenilikçi bir yaklaşım sağlayan AnadoluBank, müşteri memnuniyetini artıracak şekilde, tek seferde, tüm alternatiflere ulaşabilecekleri bir hale getirerek ve uçtan uca planlanmış bir süreç tasarımı olacak şekilde Sigorta hizmeti sağlamaktadır.

Projeler ve Insurtech Ödülleri 2022 ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bilgi@bankasurans.com.tr  adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.