Türkiye’de Bankasurans Anlayışı Değişiyor mu?

“Türkiye’ de Bankasürans Anlayışı değişiyor mu?”

B-gokhanTürkiye’ de Bankasürans anlayışı değişiyor mu? Bu soruyu dün ilk kez kendime sordum ve bunun nedeni ise AcerPro liderliğinde düzenlenen “Dijital Bankasurans Türkiye 2015 zirvesi” idi.

Zirvenin kurgusu ve neredeyse sıfır hata ile yapılan organizasyona bir de doyurucu bilgiler ve tartışmaya açık bir ortam eklenince katılımcıların çok keyif aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Toplantı sonrasında görüştüğüm sigorta ve bankacılık sektörünün önemli yöneticilerinin de benimle aynı fikirde olduğunu görmek; AcerPro nun aslında ne kadar büyük bir iş başardığının da açık bir kanıtı bence. Peki AcerPro tam olarak ne yapmış?

Bankaların hayatını inanılmaz derecede kolaylaştırmış; operasyon maliyetlerini azaltmış, banka dağıtım kanallarının sigorta poliçe satış süreçlerini neredeyse saniyelere indirmiş, çoklu acentelikleri olan bankalar için bir ekrandan öbür ekrana dönüp durmadan müşterilere bol alternatifli ürünler sunmayı başarmış ve hepsinden önemlisi de müşteri odaklı yaklaşımı ile bankasuransa yeni bir soluk ve inovasyon getirmiş.

Türkiye’ deki genç nüfus ve yeni kuşak çalışanlar dikkate alındığında her kurumun dijitale çok önemli yatırımlar yapması gerektiği günümüzde; AcerPro’ nun da bu konuda bir çok şirketin önünde olduğunu görmek de bizleri önümüzdeki dönem için daha çok heyecanlandırdı ve umutlandırdı. Önce Müşteri diyen tüm bankaların ve sigorta şirketlerinin şapkalarını önüne koyup düşünme zamanı tam da bugün işte. Hatta yarın bile değil….

Bu fırsatı kaçırmamak için toplantıda görüşülen tüm konuların üzerinde hassasiyetle durulması gerekiyor. Bankasüransın bundan sonraki en önemli gündem maddelerinden birisi de zirve de tartışıldığı üzere “Dijital Yol Haritası ve yeni nesil müşterileri anlamak” olacak. Çok ses getiren bu zirvenin her yıl tekrarlanacak olması da ayrıca güzel bir haber bence.

Bundan sonraki her zirve için farklı konuları tartışmaya açmak ve bankasüransın geleceğine yön verebilmek ümidi ile AcerPro ekibine ve Sn.Fatih Acer’ e bu yolculuklarında sonsuz başarılar diliyorum…

 

GÖKHAN CAVKAYTAR

0 cevaplar

Cevapla

Yorumunuzu bizimle paylaşmak ister misiniz?
Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.