Dijital Bankasurans Türkiye 2015 Konuşmacıları

Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik Genel Müdürü Ramazan Ülger, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ndeki lisans eğitiminden sonra kariyerine Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde başlayarak Merkez Birliği’nde Fon Yönetim Müdürlüğü yaptı.Yüksek lisansını Ankara Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan Ramazan Ülger 2000-2004 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat’ta Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2008 yılları arasında Güven Hayat’ta Genel Müdür ve 2008- 2009 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat’ta Genel Müdür olarak görev yaptı.Tarım Sigortaları Kanunu hazırlıkları sürecinde Tarım Bakanlığı nezdinde çalışmalarda bulunan Ülger, Tarım Sigortaları Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Daha önce Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik’te Acenteler, Bölgeler ve Tarım Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ramazan Ülger, TARSİM Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine devam etmektedir.

Ramazan ÜlgerTSB Başkanı

Taner Ayhan, kariyerine Accenture Danışmanlık şirketinin Londra ve İstanbul ofislerinde başladı. 1993-2000 yılları arasında Pamukbank’ta bireysel bankacılıktan operasyonlarından sorumlu direktör; 2000-2007, Fortis Bank’ta tüketici finansmanı ve alternatif dağıtım kanallarından sorumlu genel güdür yardımcısı; 2007-2008, Citibank’ta ülke sorumlusu olarak görev yaptı. 2009 yılından bu yana Anadolubank’ta bireysel bankacılık ve banka sigortacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Hobileri arasında resim yapmak, kaligrafi, fotoğraf ve sanat tarihi bulunmaktadır.

Taner AyhanAnadolubank Genel Müdür Yardımcısı

1966  doğumlu Ömer Lütfi TAMA, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun.   iş hayatına 1993 yılında Türk Ticaret Bankası Teftiş Kurulunda başlayarak, denetim görevlerinde bulundu. 1998 -2002 tarihleri arasında Kentbank Bireysel Bankacılık Müdürlüğü  Yönetmeni olarak çalıştı. 2002 yılında AlbarakaTürk Katılım Bankasına katıldı. 2003 yılından itibaren Birim Müdürü olarak Bireysel Bankacılık ve Bireysel Pazarlama departmanlarında pazarlama, kredi tahsis, operasyon, bankassurance, kredi kartı, POS, ürün geliştirme sorumluluklarını üstlendi. Halen Banka Sigortacılığı servisinin de bağlı olduğu Bireysel Ürün Yönetimi Müdürü olarak çalışmaktadır.

Ömer Lütfi TamaAlbaraka Türk Katılım Bankası Bireysel Ürün Yönetimi Müdürü

1996 Abant İzzet baysal Ünv. işletme ve 2015 Marmara Üniversitesi Sigortacılık Yüksek Lisans Mezunu, Sigortacılık kariyerine 1997 yılında İnan Sigorta Kaza servisinde başladı, bir yıl sonra Tekstilbank Sigorta servisine geçerek Bankasürans kariyerine başlamış oldu. 2006 yılında Anadolubank, 2012 yılından itibaren Türkiye Finans Katılım Bankasında Bankasürans Yöneticiliği yapmaktadır. Şube satış ve karlılık analizlerinin yapılarak hedefler doğrultusunda gerekli aksiyonların yapılması, Yeni ürün analizi ve proje çalışmaları, Şubelere kampanya hazırlama ve yönetme, Acerpro Sigorta platformu yazılım analiz, proje, test ve canlı ortama alınması ve iyileştirme çalışmalarının yürütülmesi, Sigorta Mevzuat uyum süreçleri, Şubelerin eğitimi ve lisanslama çalışmaları, Bölge, Şube, Müşteri pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Serdar PolatTürkiye Finans Bankası Bankasurans Yöneticisi

1999 yılında sigorta brokeri olarak sigorta sektörine giriş yapmıştır. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü , Sigortacılık Anabilim dalından mezun olmuştur. Üniversite ile iş hayatını aynı zamanda sürdürmüştür. 2002-2003 yılları arası Koç Allianz Sigorta A.Ş.’ de Nakliyat&Hasar ve Havacılık&Hasar Departmanında Uçak-Tekne-Yat-Emtea sigortaları üzerinden uzmanlığa giriş yapmıştır. 2004 yılında Garanti Sigorta A.Ş. Nakliyat Sigortaları, 2006 yılında HSBC Bank Kurumsal Sigortacılık , 2009 yılında FORTISBANK Bankasürans Satış Yöneticiliği , 2010 yılında TEB Bankasürans Satış Yöneticiliği yapmış, 2011 yılında da Finansbank A.Ş. Tüzel Sigortalar Ürün ve Satış Yönetimi Birimini kurmuştur. Halen Finansbank A.Ş.’ de Birim Müdürü olarak çalışmaktadır. Havacılık Sigortaları üzerinde TEZ’ i bulunmaktadır. Bankalarda; sigorta birimi kurulumu , sigorta şirketleriyle entegre ve digital alt yapı desteği, bankaya ve müşteriye özel sigorta ürünlerinin hazırlanması konusunda uzmanlığı bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Sancar AkcanFinansbank Kobi Sigortacılığı Sigorta Yönetimi Müdürü

ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olan Günal, Atılım Üniversitesinde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1999 yılında Ziraat Bankası Ticari Krediler Biriminde başlamış ve yine aynı Bankada 2006 yılından itibaren Banka Sigortacılığı alanında çeşitli birim ve pozisyonlarda görev almıştır. 2012 yılında  ise Bankasürans Yöneticisi olan Günal; Banka sigortacılığı alanında iş hacminin artırılması için gerekli projeleri üreterek tüm dağıtım kanalları ile entegre bir yapının kurulması için gerekli analiz ve projelendirme faaliyetlerinin yapılması, kampanya yönetimi süreçlerinin tasarlanması, müşteri ihtiyaçları ve günün koşulları doğrultusunda ürün geliştirme ve yönetme faaliyetlerinin yapılması konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Serpil GünalZiraat Bankası Bankasurans Yöneticisi

1968 yılında Tarsus’ ta doğan Ayhan, Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Yapı Kredi Sigorta’ da yaklaşık 15 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra Teknik ve Acentelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, TEB Sigorta’ da Teknik, Reasürans ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Allianz Sigorta’ da Key Accounts Grubu başında görev aldı. 27 Temmuz 2009 tarihi itibariyle Generali Sigorta Teknik ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevi ile Generali Sigorta ailesine katıldı ve 01.02.2010 tarihinde Genel Müdür olarak atanmıştır. 06.05.2011 tarihli Genel Kurul Toplantı kararıyla Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Mine AyhanGenerali Sigorta Genel Müdür

Claudio Chiesa’s birthday is November 1973. Claudio has a degree in Business Economics and a post graduate certificate in Corporate Finance from Bocconi University. Claudio has 17 years work experience and has been has been in a number of international or global business development roles, specialising in M&A, strategy & business development and insurance sales and distribution work since 1998. Between 1998 and 2005 Claudio worked in investment banking and venture capital and he was promoted Vice General Manager of the company in 2004 at the age of 29. During this period he had the privilege of engaging in long lasting business relationships with dozens of important entrepreneurs as a consultant. In addition to that he closely supported many businesses as venture capital investor. Claudio was Board Member of MCR Multimedia in 2001 and 2002, at that time a leading company in content and advertising management for communication devices (screen and beamers) in public places, airports, subway stations. Claudio was then Head of Business Development from 2005 to 2008 in a leading bancassurance group where he successfully led many international growth projects including 2 acquisitions in China in the life insurance and asset management sectors. Between 2003 and 2005 Claudio has an entrepreneurial experience when he co-founded and was one of the main shareholders of a company dealing in gold products. Between 2008 and 2013 Claudio has been a key person in creating and delivering Zurich bank distribution strategy, deal structure and successful negotiation of bancassurance joint ventures in Europe, Asia and Latin America and more recently leading, within his new broader role, further growth and operating model implementation across retail pillar in Global Life. During this period Claudio has in fact lead some of the most important multi-country and multi-function growth projects for Zurich Group such as the joint venture with Santander. Since beginning of 2014 Claudio has been Generali Group Head of Bancassurance with the responsibility to lead the development of this important channel across the Group by driving the strategy, its execution and the consequent development. Claudio has lived in Italy, UK, Switzerland and has held international roles over the last 10 years. Claudio speaks Italian, English, French and has a basic knowledge of Spanish and German. Claudio is married and has two children, aged 6 and 3, both adopted.

Claudio ChiesaGroup Head of Bancassurance Generali Sigorta

Maryland Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü mezunu olan Tabakoğlu, Bentley Graduate School of Business’da Finans alanında MBA derecesini tamamladı. Çalışma hayatına 1999 yılında Citibank Hazine Bölümü Bilanço Risk Yönetimi alanında başlayarak çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Tabakoğlu, 2007-2009 tarihleri arasında Citibank Batı Avrupa Bölgesi Perakende Bankacılık ve Varlık Yönetimi’nde üst düzey yöneticiliği yaptı.

2009 yılında ING Bank’a katılan Cenk Tabakoğlu, 2013 Haziran ayına kadar “ING Bank Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Özel Bankacılık’tan” sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Akbank’ta Bölüm Başkanı olarak görev yapan Tabakoğlu, özellikle stratejik kanal yönetimi, özel bankacılık ve bireysel bankacılık konusunda tecrübe sahibi.
Bu süreçte Aviva Sigorta Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Cenk TabakoğluUnico Sigorta Genel Müdür

1970 Kütahya doğumlu Ayhan Sincek, 2013 yılı itibariyle Katılım Emeklilik Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü mezunu Ayhan Sincek, Boston Üniversitesi’nde Aktüerya yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 19 yıllık iş deneyimi bulunan Ayhan Bey, ODTÜ Matematik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak başladığı iş hayatına sırasıyla SDK Hazine Müsteşarlığı’nda Aktüer Murakıp, Credit Europe Life’da Genel Müdür Yardımcısı ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir.

Ayhan SincekKatılım Emeklilik Genel Müdür

1977 yılında Nevşehir de doğan Acer, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı. IT Projeleri yöneticisi olarak Türkiye ‘ de ve yurtdışında projeler yürttükten sonra, 2005 yılında; Başta Sigorta sektörü olmak üzere,  dijital çözümler ve dijital ajans hizmetleri sunması amacı ile AcerPro Bilişim Teknolojileri Şirketini kurdu. Yönetim kurulu başkanı olarak görevini halen sürdüren Acer, Bankasurans ve Dijital sigortacılık konularında sektörün lider Teknoloji firması haline gelen AcerPro Şirketinde edindiği deneyimleri,  yurt dışına da taşımayı hedeflemektedir. Evli ve iki çocuk babası  olan Fatih Acer , Nevşehirli Bürokrat ve İş adamları derneğinde görev yapmaktadır.

Fatih AcerAcerPro Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında gazeteciliğe başlayan Can Kantar, o günden bu yana birçok medya kuruluşunda üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Doğan Grubu’nun ilk ve tek ekonomi gazetesi Finansal Forum’un kuruluşunda da yer alan Kantar, uzun yıllar gazetenin Yazı İşleri Koordinatörlüğü’nü yaptı. 2004 yılından bu yana sigorta sektörüne yoğunlaşan Kantar, bu süreçte birçok televizyon kanalında sektöre yönelik programlar hazırladı. 2009 yılında  Sigortamedia’yı kurarak Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlenen Kantar, Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergilerini sektöre kazandırdı. Kantar’ın, 2006 yılından bu yana Türkiye’nin tek ekonomi gazetesi olan Dünya’da her çarşamba aralıksız olarak sigorta sektörü ile ilgili köşe yazıları yayımlanıyor.

Can KantarSigortaMedia President

Dr. Yazıcı lisans eğitimini 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra,  İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden “Toplam Kalite ve İnsan Kaynakları Yönetimi” başlıklı çalışması ile Yüksek Lisans ve “Öğrenen Organizasyonlar ve Türk Sanayinde Bir Uygulama” başlıklı çalışması ile Doktora derecelerini almıştır.

İşletme Yönetimi, Örgütsel Davranış, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, İş Ahlakı, Proje Yönetimi, Girişimcilik ve Kurumsal Yönetim konularında dersler vermektedir. İşletme Yönetimi, Takım Ruhu, Takım Çalışması, Liderlik, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Etkili Sunum Teknikleri, Duygusal Zeka, Yaşayarak Öğrenme, Toplam Kalite Yönetimi, Dijital Sigortacılık, E-Business, E-Learning, İş Ahlakı ve Profesyonellik gibi konularda çeşitli akademik ve pratiğe yönelik çalışmaları bulunmakta ve bu çalışmalara paralel eğitimler düzenlemektedir. Misafir öğretim üyesi olarak, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Sigortacılık Bölümü’nde Elektronik Sigortacılık konusunda ders vermektedir.

TSEV (Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı), SEGEM (Sigortacılık Eğitim Merkezi – Acente Temel Sigortacılık Eğitimi) ve BKM (Bankalararası Kart Merkezi)’nin eğitmenleri arasında yer almaktadır.

“İş Sürekliliği Yönetimi: Stratejik Bir Değerlendirme” (Türkmen Kitabevi, 2013), “E-Öğrenme: İnsan Kaynakları Eğitiminde Stratejik Dönüşüm” (Alfa Yayınları, 2004), “Elektronik Sigortacılık” (Der Yayınları, 2002) ve “Öğrenen Organizasyonlar” (Alfa Yayınları, 2001) başlıklı yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Selim Yazıcıİstanbul Üniversitesi Akademisyen