Günümüzde her ne kadar sayısız dağıtım kanalı bulunsa da, söz konusu sigorta ürünlerinin dağıtım kanalı olduğunda, Bankasuransın yeri cok ayrıcalıklıdır. Bankasurans konsepti son dönemde global çapta popülarite kazanmaktadır. Bankasurans, müşterinin ihtiyaçlarını merkeze koyarak hem banka hem de sigorta şirketlerinin faydasına değer yaratmaya odaklanan bir sistemdir.

Bankasurans, 2014 yılında sigortacılık sektörünün %23’ünü oluşturan bir satış kanalıdır ve 5.6 milyar TL üretim bulunmaktadır. Sadece prim üretimi değil aynı zamanda 1.1 trilyon TL üzerindeki bankacılık faaliyetleri riski ve 16 milyon tüketici riskinin sigortalanması anlamına da gelmektedir. Bu gözle bakıldığında sektör daha çok önem kazanmaktadır.

AcerPro, Bankasurans sektörünün gelişmesine katkıda bulunması amacı ile , bankaların ve sigorta şirketlerin temsilcilerinin oluşturduğu tek bilgi kaynağı portali olan www.bankasurans.com.tr sitesini geliştirmiş ve sektörün hizmetine sunmuştur.

AcerPro, 10 yılı aşkın bir süredir, 25 sigorta şirketini 4 banka ile entegre ederek ve bankasurans kanalına teknolojik açıdan Türkiye’ye ve dünyaya öncülük etmektedir. AcerPro, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde Arge çalışmaları kapsamında derinlemesine bir çalışma ile bankasurans platformunu geliştirmektedir.

Bankasurans konusunda yapılacak daha çok şey olduğunun farkına varan AcerPro ülkemizde sektörün gelişmesinde faydalı olacak böyle bir etkinlik düzenleyerek sektörü ileri taşımayı hedeflemektedir. AcerPro, 2005 Yılında kurulmuş, Online sigortacılık konusunda çözümler üreten, YTÜ Teknopark’ ta faliyetlerini yürüten yazılım firmasıdır. Sigortacılık konusunda sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirip, kullanım alanlarını arttırmayı hedeflemektedir.