Bankasurans platformları konusunda dünya liderliğine giden bir yazılım şirketi olarak, bir bankanın ihtiyaç duyduğu tüm sigortacılık operasyonlarını tek bir platform üzerinden ve Bankacılık sistemi ile tam entegre olarak çalışan bir platform sunuyoruz.

AcerPro olarak, bankaların sigorta şirketleriyle bağlantı kurmalarını kolaylaştıracak bir platform oluşturduk. “Online Bankasurans Platformu”, online, web tabanlı ve karşılaştırmalı sigorta hizmetleri sunan bir platformdur.

Online Bankasurans Platformu ile banka kullanıcıları, saniyeler içerisinde karşılaştırmalı olarak bir çok sigorta şirketinden teklif alabilir. Operasyonel yükü minimuma indiren Online Bankasurans Platformu’nun diğer avantajları ise şöyledir:

  • Merkezi platformdan yönetilebilirlik
   Sigortacılıkla ilgili tüm işlemlerinizi, tek bir ekran üzerinden yapabilir, düzenleyebilir, yönetebilir vede detaylı raporlayabilirsiniz. Kolay, anlaşılabilir ve kullanıcı dostu sistem sunuyoruz.

  • Teklif ve Poliçe süreçlerinde hız ve kolaylık
   Banka çalışanlarına, BankaSüransPro ürünü üzerinden sigorta şirketlerinden kolayca ve hızlı bir biçimde teklif alabilirler vede bunları kendi aralarında kıyaslayabilir bir yapı sunuyoruz. Yine bu tekliflerden en uygununu seçebilir ve kısa sürede poliçe oluşturabilir. Poliçe ödemelerini, yine aynı ortamda müşteri kredi kartından veya hesabından anında yapabilir. Böylelikle iş gücü kaybının önüne geçmiş oluyoruz.

  • Gerçek zamanlı detaylı raporlamalar
   Sistem üzerinde oluşturduğunuz, teklif veya poliçeler için; çeşitli kriterler koyarak detaylı raporlama yapabilirsiniz. Yeni iş stratejileri oluşturabilecek, yönlendirebilecek derinlemesine rapor örneklerini görebilirsiniz. İsterseniz raporlarınızı grafik ortama taşıyabilir ve değerlendirebilirsiniz.

  • GatewayPro üzerinden Sigorta Şirketleri ile iletişim sağlayabilme
   BankasüransPro ürünü, arka planda sigorta şirketleri ile haberleşir, sağladığı hizmetleri tek bir havuzda toplar ve bunları tek bir kanal üzerinden kullanıcıya sunar. Bu haberleşmeyi sağlayan ve sunan GatewayPro ürünü yeni teknolojileri içeren bir yapıya sahiptir. Bir bakıma sigorta şirketleri ayrı ayrı değil, tek bir kanaldan iletişime geçerek aranızda bir geçit oluşturur.

  • Fiyat ve teminatları karşılaştırmalı olarak PDF formatında sunabilme
   Sigorta şirketlerinden istediğiniz teklif fiyatlarının toplanması sonucunda sigorta şirketi bazında teklif dokümanını PDF formatında görebilirsiniz. Aynı zamanda birden çok sigorta şirketinin fiyatlarını karşılaştırmalı bir şekilde PDF dokümanında izleyebilir, teminatlarını kıyaslayabilirsiniz. Bu dokümanları isterseniz müşterinize mail ortamında paylaşabilirsiniz.

  • Bankacılık sisteminiz ile entegrasyon sağlanabilme
   BankasüransPro ürününü, banka ortamında kullandığınız bankacılık sistemi ile entegre edebilirsiniz. Kullanıcı ve müşteri bazlı entegrasyon sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda poliçe ödemeleri ve kredi sistemleri ile ortak bir yapı oluşturabilirsiniz.

  • Çağrı merkezi ile entegre edilebilme
   Çağrı merkezi sistemleri ile ortak bir platform oluşturabilirsiniz. Çağrı merkezi kullanıcılarını da, bir müşteri temsilcisi gibi görebilir ve izleyebilirsiniz. İstenilen ortamda raporlayabilir ve inceleyebilirsiniz.

  • Çapraz satış imkanı
   BankasüransPro ürünümüz, branşlar arasında çapraz satış yapabilme özelliğine sahiptir. (Trafik\Kasko, Konut\Dask vb.) Müşteri temsilciniz kasko teklifi çalışırken, eş zamanlı trafik teklifi de çalışabilmektedir. Tarihi yaklaşan poliçeler sisteme kaydedilerek potansiyel listesinden takip edilebilmektedir. Ayrıca müşteri bazlı kontroller ile var olmayan poliçeler potansiyel listesine dahil edilerek takip edilebilmektedir. Böylece satış potansiyeliniz arttırabilir ve müşterinize iki ürünü birlikte satabilme özelliğini kullanabilirsiniz.

  • Online/Offline (hybrid) teklif ve poliçe süreç yönetimi
   Sigorta şirketlerinden teklif çalışırken, online teklif sürecine aynı zamanda offline teklif süreci de eklenip toplu olarak takip edilebilmektedir. Online ve Offline tüm teklif / poliçe süreçleri toplu olarak raporlanabilmektedir.

  • Tramer, Dask, KPS, APS ve EGM ile entegrasyon
   Tramer, Dask, KPS, APS ve EGM gibi sistemler üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Teklif çalışırken yapılan sorgulamaların sonucunda dönen bilgiler size iş gücü açısından avantaj sağladığı gibi teklif çalıştığınız aracın durumu (Pert olup, olmadığı), araç ile ilgili bilgiler (Şasi ve motor numaraları vb.) ve varsa eski poliçe bilgilerine erişebilirsiniz. Böylelikle; teklif ile ilgili ek teminatları kaldırabilir veya ilave edebilirsiniz.

  • Manuel veya otomatik poliçe yenileme
   İlk etapta mevcut tüm poliçeler Sigorta Platformuna aktarılır. Yenileme listesinde poliçe bitimine bir ay kalan poliçeler listelenir ve istenirse müşterinize email veya SMS olarak uyarı mesajları atabilirsiniz. Bu yenileme listesi üzerinden, isterseniz tek, isterseniz toplu olarak teklifler çalışılabilmekte ve müşteri onayı olur ise poliçeleştirme yapılabilmektedir.